colorscheme:
yellow
violet
bw
Prihlásenie:
Login: Heslo:

Problem statement: zenit17kke

Existencionálna kríza

Počet bodov: 20, časový limit: 1500ms

Veľký faraón Zenitep, najmocnejší boh na svete, vládca Horného i Dolného Nílu, smutne sledoval zapadajúceho boha Ra zo svojho paláca. Bol smutný aj napriek tomu, že pred sebou mal nádherný pohľad na egyptské pyramídy. Alebo možno práve kvôli tomu.

Predchádzajúcim faraónom sa totiž podarilo vyťažiť skoro všetok kameň v krajine. S každou pyramídou, ktorú by veľký faraón Zenitep, najmocnejší boh na svete, vládca Horného i Dolného Nílu, mohol postaviť, by ho bohovia v podsvetí určite vysmiali. No v tom mu skrsol v hlave nápad.

Na pyramídu osadí veľký nápis. Veď Hollywoodu to tiež fungovalo.

Tak poručil a tak sa aj stane. Nikto v Egypte však nevie, ako by taký nápis mal vyzerať, pyramídy nikdy nápisy nemali. Tu prichádzate na rad vy.

Veľký faraón Zenitep, najmocnejší boh na svete, vládca Horného i Dolného Nílu, vám povedal znenie nápisu. Vašou úlohou je vytvoriť plán pyramídy s osadeným nápisom.

Nápis má nepárnu dĺžku. Plán pyramídy má vyzerať nasledovne:

  • Nápis má byť čitateľný zľava doprava.

  • Každé písmeno nápisu musí byť položené na pyramíde, žiadne nesmie byť na zemi. Navyše písmená môžu byť položené len na vrchole, ľavej stene a pravej stene pyramídy.

  • Na každej úrovni pyramídy môže byť najviac jedno písmeno na ľavej stene a jedno na pravej stene. Na vrchole môže byť len jedno písmeno.

  • Pyramída má byť práve tak veľká, aby sa na ňu zmestil nápis (veď máme málo kameňa).

Vstup a výstup

V jedinom riadku dostanete nápis nepárnej dĺžky tvorený malými písmenami anglickej abecedy. Dĺžka nápisu neprekročí \(1000\) znakov.

Na niekoľko riadkov výstupu vypíšte pyramídu zo znakov *, na ktorej bude osadený nápis. Na zarovnanie pyramídy použite medzery. Na každom riadku vypíšte rovnaký počet znakov.

Príklady

Input:

zenit

Output:

  n  
 e*i 
z***t
*****

(C) MišoF, Zemčo. 2007 - 2013