colorscheme:
yellow
violet
bw
Prihlásenie:
Login: Heslo:

Problem statement: zenit15kkd

Wordcount

Počet bodov: 15, časový limit: 200ms

Cyrilko si myslel, že má fúru voľného času a tak sa rozhodol, že si naprogramuje svoj vlastný operačný systém, ktorý bude bez debaty ten najlepší! Lenže krátko potom, čo sa objavili prvé úskalia a komplikácie tohto odvážneho projektu, zistil, že to asi nebol najlepší nápad a napokon, ani toho voľného času popri škole nie je až tak veľa nazvyš. Uspokojil sa teda s myšlienkou, že si aspoň naprogramuje vlastný textový editor.

A teda začal dumať nad všetkými možnými funkciami a fičúrami, ktoré do svojho editoru pridá. Ibaže Cyrilko si nie je istý, či dokáže všetky tieto skvelé funkcie aj skutočne naprogramovať. Napríklad také základné počítadlo slov. Vedeli by ste mu s ním pomôcť?

Zadanie

Vašou úlohou je spočítať slová na vstupe. Slová sú postupnosti veľkých a malých znakov anglickej abecedy a sú od seba oddelené jednou alebo viacerými medzerami a koncami riadkov.

Vstup a výstup

Vstup obsahuje niekoľko (najviac ale 1000) riadkov textu. Každý riadok obsahuje najviac 100 znakov. Tieto znaky sú veľké a malé písmená anglickej abecedy a medzery. Na vstupe sa môžu objaviť aj prázdne riadky bez znakov, alebo riadky obsahujúce len medzery.

Vypíšte jedno číslo - počet slov na vstupe.

Príklady

Input:

v tomto riadku je sest slov
avtomtojelenjedno

Output:

7

Input:

TODO


napisat domacu zo slovenciny
upratat izbu
ist nakupit
vyhrat zenit
okej to zatial staci

Output:

15

Input:

A B C D E F
nic
dlha        medzera
nukzhwnsBUWKJZ

Output:

10

(C) MišoF, Zemčo. 2007 - 2013