colorscheme:
yellow
violet
bw
Prihlásenie:
Login: Heslo:

Problem statement: zenit16skz

Zlatá tehlička

Počet bodov: 10, časový limit: 300ms

A nedajú a nedajú pokoja. Prichádza ďalšia zo série lotériových úloh, v ktorej vám tentoraz už naozaj pridelíme body s istou dávkou neznáma. Princíp je takmer rovnaký, ako na minuloročnom celoštátnom kole. Poviete svoje tipované číslo, my tipy všetkých účastníkov spriemerujeme a z plného počtu vám strhneme toľko, o koľko ste netrafili priemernú hodnotu.

Opäť, aby to nebolo úplne bez rozmyslu, okrem vášho originálneho tipu vám priradíme ešte fantómový (neráta sa do priemeru) tip s hodnotou \((10 - tip)\) a body vám vypočítame podľa toho, s ktorým by ste získali viac.

Vstup a výstup

Vstup budete mať prázdny. Váš program by mal vypísať jeden riadok, v ktorom sa má nachádzať práve jedno reálne číslo z rozsahu od 0 po 10: váš tip. (Desatinná časť, ak váš tip bude nejakú mať, by mala byť oddelená bodkou.)

Príklad

Input:

Output:

7.42

Jožko zadal do súťaže tip \(7.42\), jeho priradený fantómový tip je \(10-7.42 = 2.58\). Predstavme si, že priemer všetkých tipov nejakou náhodou vyšiel presne rovný \(2\). V takomto prípade je bližšie jeho fantómový tip, ktorý sa od priemeru líši o \(0.58\). Jožko by za tento tip teda dostal \(10 - 0.58 = 9.42\) boda.


(C) MišoF, Zemčo. 2007 - 2013