colorscheme:
yellow
violet
bw
Prihlásenie:
Login: Heslo:

Problem statement: zenit12kkc

C: Transparenty
25 bodov Časový limit: 100 ms


Lukáš sa úspešne zaregistroval a teraz sa prechádza medzi pripravujúcimi sa účastníkmi a fanúšikmi a nasáva atmosféru. Keď prechádzal okolo početnej skupiny fanúšikov, úplnou náhodou si všimol, že sa práve chystá vytlačiť z tlačiarne organizátorov veľký transparent s nápisom Maroško je najlepší tanečník Samby, Maroško je najlepší na svete. Lukáš si tiež všimol, že na chvíločku nedáva nikto pozor a že má trošku času. Za ten čas môže napríklad nastaviť prihlásenej osobe zaujímavý status na Facebooku. Alebo dokáže spraviť jeden search and replace v texte transparentu! No nebol by skvelý transparent s nápisom Lukáš je najlepší tanečník Samby, Lukáš je najlepší na svete? Alebo Maroško je sotva priemerný tanečník Samby, Maroško je sotva priemerný na svete? Keďže Lukáš má na úpravu transparentu viacero možností a tiež je možné, že sa mu podarí v budúcnosti upraviť viacero transparentov, napíšte mu program, ktorý bude túto funkciu realizovať. Tak si bude vedieť dopredu pozrieť potenciálny výsledok svojho záškodníctva.

Vstupný súbor obsahuje tri riadky. Na prvom je čo chceme nahradiť. Na druhom je čím chceme nahradzovať. Na treťom riadku je samotný text transparentu. Všetky tri riadky majú najviac 500 znakov a obsahujú len veľké písmená anglickej abecedy a medzery. Každý riadok obsahuje aspoň jedno písmeno. Môžete predpokladať, že každé dve slová v každom riadku sú oddelené práve jednou medzerou a že vo vstupnom súbore nie sú žiadne medzery navyše.

Na výstup vypíšte na jedinom riadku textu výsledok nahradenia. Nahrádzanie sa realizuje nasledovne. Najprv nájdeme všetky výskyty vzorky: postupujeme zľava doprava a počítame len vzorky, ktoré sa neprekrývajú s predchádzajúcim výskytom. Následne všetky naraz nahradíme výsledkom.

> Príklady:

vstup
MAROSKO
LUKAS
MAROSKO JE NAJLEPSI TANECNIK SAMBY

výstup

LUKAS JE NAJLEPSI TANECNIK SAMBY

vstup
HIP HIP
HURA
HIP HOP HURA HIP HIP HURA HIP HURA HIP

výstup

HIP HOP HURA HURA HURA HIP HURA HIP

    
  
vstup
PALMA
ZENIT
ZENIT JE NAJLEPSIA SUTAZ

výstup
ZENIT JE NAJLEPSIA SUTAZ

    
  
(C) MišoF, Zemčo. 2007 - 2013